Портрет на уметникот во младоста
КСЦ Полица

Портрет на уметникот во младоста

Шифра на артикл: 001014
Код на производителот: 1014
Автор: Џејмс Џојс
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Првиот роман во опусот на Дјејмс Дјојс „Портрет на уметникот во младоста“ е печатен во продолженија во списанието „Егоист“ во текот на 1914 и 1915. Во овој период Дјојс се запознава со поетот Езра Паунд, познат како голем подвижник и иноватор во англиската и европската литература. Со негова помош го печати романот прво во њујорк во 1916, а потоа во Лондон во 1917 година. Веројатно најважен наратолошки аспект на романот е иновативната употреба на техниката позната како „тек на свеста“.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Џејмс Џојс
Издавач КСЦ Полица
Јазик Македонски
Година на објавување2012
Број на страници235

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Allison Galbraith
1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB