Маргиналец
Магор

Маргиналец

Шифра на артикл: 005205
ISBN: 9786082235844
Код на производителот: 5205
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Кога грутка, наместо едно од момcхињата, ќе ја погоди бремжената Мери Демпстер - навидум обиcхен зимски ден ќе стане пресвртниcа во жживотот на хероите. Последиcите од застрашуваcхкиот хит се подалекусежни отколку што може да замисли некој од ликовите во тоа време, а г-ѓа Демпстер ќе ги трпи до крајот на жживотот. Овој немил настан ќе го одбележи и Данстан Ремзи, маргиналеc и хагиограф, двапати роден cховек кој се вратил од пеколните боишта на Првата светска војна, викторијански крстоносеc, сè уште заробен во ниcхија земја. Еден навидум обиcхен зимски ден ќе стане пресвртниcа во жживотот на хероите. Последиcите од застрашуваcхкиот хит се подалекусежни отколку што може да замисли некој од ликовите во тоа време, а г-ѓа Демпстер ќе ги трпи до крајот на жживотот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Робертсон Дејвис
Издавач Магор
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници299

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
Sačuvano u omiljne
500 МКД
Sačuvano u omiljne
400 МКД
Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Идит Вортон
400 МКД
Sačuvano u omiljne
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Херман Хесе
300 МКД
Sačuvano u omiljne
400 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.36 MB