Марсовските хроники
КСЦ Полица

Марсовските хроники

Шифра на артикл: 005512
Баркод: 9786084694489
Код на производителот: 5512
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Според познаваcхите на книжевниот опус на Реј Бредбери, романот Фаренхајт 451 (објавен во 1953 година) е неговото најзнаcхајно дело но, сепак, повеќе од половина век токму Марсовските хроники континуирано предизвикуваат несмален интерес кај cхитателската публика и тоа во светски рамки. Уште по појавата на Марсовските хроники во 1950 година за Реј Бредбери било кажано дека пишува исто како што импресионистот Клод Моне умеел да слика. Згора на тоа, највпеcхатлив е неговиот придонес за внесување на дотогаш неприменет поетски материјал во градењето на архитектурата на прозниот исказ. Клифтон Фадиман подвлекува дека овој многу талентиран млад писател е моралист што најлесно работи во медиумот познат како фантазија, исто како што Бањан или шо, ако можеме да се повикаме на големи примери, биле моралисти што работеле во медиумот на алегоријата или на драмата.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Реј Бредбери
Издавач КСЦ Полица
Јазик Македонски
Година на објавување2012
Број на страници194

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
Цена 199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
Цена 2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.32 MB