Дневникот на заводникот
ПНВ Публикации

Дневникот на заводникот

Шифра на артикл: 006082
ISBN: 9786084641155
Код на производителот: 6082
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Под небото на естетиката сè е лесно, убаво и минливо, под мразот на етиката сè е круто, студено и станува пусто.“ Голем број мажи уживаат во младите девојки, како во cхаша шампањ проголтана в cхас на меури од радост, секако, тоа е прекрасно, а има и многу такви, за кои да се има млада девојка е несомнено максимумот што може да се достигне, но во овој слуcхај се работи за нешто повеќе. Ако некоја индивидуа е преслаба, за да поднесе јасност и отвореност, тогаш кај таквите треба да се ужива во она што е нејасно, но оcхигледно таа може да го поднесе тоа. што повеќе посветеност во една лјубовна врска, толку поинтересно е. Моменталното уживање е силување, ако не во буквална смисла, тогаш барем ментално, а во силувањето постои само замислено уживање, тоа е како украден бакнеж, нешто безлиcхно.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Сорен Ќеркегор
Издавач ПНВ Публикации
Јазик Македонски
Година на објавување2014
Број на страници126

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
Sačuvano u omiljne
500 МКД
Sačuvano u omiljne
400 МКД
Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Идит Вортон
400 МКД
Sačuvano u omiljne
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Херман Хесе
300 МКД
Sačuvano u omiljne
400 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.36 MB