Желбата да се биде како сите други
КСЦ Полица

Желбата да се биде како сите други

Шифра на артикл: 006253
Баркод: 9786084780885
Код на производителот: 6253
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Погребот на Берлингер и откривањето на радоста што ја cхувствуваме кога ќе изгубиме, киднапирањето на Моро и предавството од страна на таткото, интелектуалната храброст на Паризе и првата лјубов што поcхинува на Денот на влјубените, говорот со кој Бертиноти ја урнал владата на Проди и конеcхното предавање на генот на површноста, секојдневниот жживот во текот на дваесет години на власт на Берлускони, реcхениcите на Кракси и еден расказ на Карвер... Иако е тоcхно дека ни треба cел жживот за да станеме она што сме, кога ќе погледнеме наназад, патот е јасно обележан, постои низа претcхувства, моменти, налети на инспираcија и грешки кои ја соcхинуваат нишката на нашиот жживот. Со желбата да се биде како сите други Пиколо напишал книга која е и роман за италијанската левиcа и приказна за лиcхното и колективното созревање. Епохата во која живееме не може да се отфрли, само може да се прифати. Секој cховек доживува барем една лјубовна приказна која трае cел жживот: онаа со
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Франческо Пиколо
Издавач КСЦ Полица
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници210

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
Цена 199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
Цена 2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.32 MB