Дарба
Магор

Дарба

Шифра на артикл: 007000
ISBN: 9786082231983
Код на производителот: 7000
Автор: Vladimir Nabokov
Достапно веднаш
0 МКД
315 МКД
315 МКД
5,10 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Романот Дарба е последниот роман на Владимир Набоков на руски јазик и претставува круна на оваа фаза од неговото творештво. Дарба е ода на руската литература, дело што комуниcира со творештвото на најдобрите руски класиcи. Главниот лик на романот, Фјодор Годунов-чердинcев, е млад руски емигрант кој доаѓа во Берлин во поcхетокот на дваесеттите години, по завршувањето на студи- ите во Кембридј. Тој е писател-поcхетник кој сонува за книгата што еден ден ќе ја напише, книга што многу наликува на Дарба. Овој роман најдобро го илустрира објаснувањето на Набоков зошто пишува: „За да уживам, за да совладувам тешкотии. Притоа не се поведувам по никакви соcијални cели, не сугерирам никакви морални поуки… Јас, просто, уживам да создавам загатки и да ги придружувам со елегантни решенија“.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Vladimir Nabokov
Издавач Магор
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници358

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Allison Galbraith
1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB