Читателот во фабула: интерпретативна соработка во наративните текстови
Култура

Читателот во фабула: интерпретативна соработка во наративните текстови

Шифра на артикл: 007399
Баркод: 9789989326639
Код на производителот: 7399
Автор: Умберто Еко
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„читателот во фабула”. читателот, кој е се когаш покрај нас, секогаш над нас, секогаш зад петиcите на текстот, ќе го внесеме во текстот. Ова е еден од наcхините како да му се укаже доверба но, едновремено, да се ограниcхи и да се контролира. Меѓутоа, требаше да се направи избор: или да се говори за задоволството што го дава текстот или за тоа зошто текстот може да нуди задоволство.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Умберто Еко
Издавач Култура
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници343

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Иво Андриќ
Цена 650 МКД
10,52 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
Цена 199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
Цена 2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.23 MB