Бунт
Восток

Бунт

Шифра на артикл: 009812
Баркод: 9786084885061
Код на производителот: 9812
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Нобеловеcот Владислав Рејмонт (1867-1925) е еден од најистакнатите и најплодните полски романописcи. Маестралното дело Бунт се смета за инспиративна основа на Орвеловата ѓживотинска Фарма, чија несекојдневна приказна го плени секој читател. Овој роман претставува антиутопија, исмевање на Октомвриската Револуcија и тоталитаритарниот карактер на комунизмот. Поради тоа е забранет во периодот од 1945-1989 година. Со паЌањето на елезната завеса, романот Бунт станува многу актуелен и се стекнува со светска слава. Романот во кој главните ликови се животни, зборува за една историска ситуаcија што cиклично се повторува: барањето правда секогаш завршува со крвав пресврт.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Владислав Рејмонт
Издавач Восток
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2017
Број на страници240
Димензија13 x 20 cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
Цена 199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
Цена 2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.31 MB