Така зборуваше Заратустра
Издавачки центар ТРИ

Така зборуваше Заратустра

Шифра на артикл: 044850
Баркод: 9786082305035
Код на производителот: 44850
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Стани она што си! Овде не говори фанатиcхар, овде не се проповеда, овде не се бара верата. Ниcхе, еден од најголемите филозофи на минатиот век кој ќе изврши големо влијание и врз оние кои по него следуваат, создавајќи еден нов и радикален филозофски и теолошки систем на вредности и размислување, во ова свое дело говори за Новиот cховек - за Натcховекот. Ве уcхам за натcховекот. човекот е нешто што треба да биде надраснато. Натcховекот е смислата на cховекот...Некогаш гревот кон Бог беше најголемиот грев, но Богот умре, а заедно со него умреа и тие безбожниcи. ...и нека биде загубен за нас денот кога ниту еднаш не се танcувало. И нека се вика лажна секоја вистина во која би немало барем малки смеа.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Фридрих Ниче
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници315

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
Цена 199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
Цена 2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.31 MB