Временска машина
Икона

Временска машина

Шифра на артикл: 047294
ISBN: 9786082214054
Код на производителот: 47294
Автор: Х. Џ. Велс
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Романот започнува со сцена во која Патникот низ времето, ги објаснува своите планови да патува низ времето, пред група свои пријатели… Следната сцена е вечерна забава една недела подоцна во која учествуваат нараторот и неколку од претходните гости кај Патникот низ времето. Временскиот патник влегува во собата во ужасна форма. Па откако се одмора и јаде, тој започнува да им раскажува за своето патување низ времето… Така, започнува зачудувачката приказна од прва рака на Патникот низ времето, за неговото патување 800.000 години по неговата ера. Со шпекулативен скок што сè уште ја разгорува имагинацијата, Велс го испраќа својот храбар истражувач да се соочи со иднина оптоварена од нашите најголеми надежи… и нашите најтемни стравови. Повлекувањето на лостот на временската машина го придвижува Птникот кон возраст на Земјата во која таа полека умира. Таму открива две бизарни раси – етерични Елои и подземни Морлоци – кои не само што ја симболизираат дуалноста на човековата природа, туку нудат и застрашувачки портрет на утрешните луѓе. Временската машина е прекрасна книга полна со фантастични доживувања која ја читаат и ценат и љубителите на научна фантастика и оние на фантастиката.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Х. Џ. Велс
Издавач Икона
Јазик Македонски
Година на објавување2020
Број на страници112

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
Sačuvano u omiljne
500 МКД
Sačuvano u omiljne
400 МКД
Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Оскар Вајлд
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Идит Вортон
400 МКД
Sačuvano u omiljne
200 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.38 MB