Појадок кај Тифани
Антолог

Појадок кај Тифани

Шифра на артикл: 048201
Баркод: 9786082435213
Код на производителот: 48201
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Романот мајсторски ги прикажува многуте слоеви на прекрасната и мистериозна Холидеј Голајтли. Преку необичното пријателство со соседот писател во 1940-тите години во Њујорк се гради моќна приказна за суштината на поврзаноста меѓу луѓето и чувството на припадност. Холи е лик на вечен сонувач или, како што Капоти ја нарекол, нетипичен романтичар. Таков роман напишал и тој: веројатно најоригиналната книга за љубовта што не е класична љубовна приказна! Холи е девојка со слободен дух, а со темните очила и надворешниот изглед е апсолутна сензација каде и да се појави. Иако нејзиниот свет е свет на забави со милионери и селебрити, никогаш не се откажува од својот најголем сон - да најде вистинско место, како Тифани, каде што ќе најде мир за себе.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Труман Капоти
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници128

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
Цена 199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
Цена 2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.33 MB