Кармила
Чудна Шума

Кармила

Шифра на артикл: 048586
Баркод: 9786084938163
Код на производителот: 48586
Достапно веднаш
0 МКД
275 МКД
193 МКД
3,12 EUR
Заштеда: 82 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Наскоро, едно од култните дела на вампирската фикција, книгата што го инспирирала Брем Стокер да го напише Дракула. Кармила е готска новела од 1872 година од ирскиот автор Џозеф Шеридан Ле Фанју. Првобитно објавена како серијал во Темносино (1871-72), приказната ја раскажува млада жена којашто ја демне женски вампир по име Кармила, изразувајќи романтични желби кон протагонистката. Приказната е честопати антологизирана и многупати е адаптирана за филм и други медиуми.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Ѕозеф Шеридан
Издавач Чудна Шума
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2021
Број на страници87

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
Цена 199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
Цена 2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.34 MB