Владетелот
Икона

Владетелот

Шифра на артикл: 048836
Баркод: 9786086666927
Код на производителот: 48836
Достапно веднаш
0 МКД
499 МКД
499 МКД
8,07 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Владетелот“, е една од највлијателните дела во светот создадена во времето на хуманизмот и ренесансата. Николо Макијавели е писател, дипломат и државник, современик на Леонардо да Винчи, татко на современата политичка наука. По неговото име, се зацрта макијавелизмот како учење, но и како доктрина на владење чија политичка филозофија и концепт се образложени во делото Владетелот. Неговото толкување и разбирање за власт и држава најчесто се поврзува со познатата мисла Целта ги оправдува средствата, иако во неговите списи како таква литературна структура, никаде не постои.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Николо Макијавели
Издавач Икона
Јазик Македонски
Година на објавување2022
Број на страници200

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
Цена 199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
Цена 2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.32 MB