Психа
Икона

Психа

Шифра на артикл: 060491
Баркод: 9786082210568
Достапно веднаш
0 МКД
499 МКД
499 МКД
8,07 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Психа е модерна бајка за возрасни која, како и повеќето бајки, изобилува со груба суровост. Психа е потомок на вистинската Психа во која се вљубил Купидон, но за разлика од архетипскиот грчки мит, оваа љубовна приказна е покомплексна и поделикатна. Коуперус ја сметал за свое симболистичко ремек дело. Како симболи се користени луксузноста, цврстината и убавината на скапоцените камења, кои го сочинуваат имагинативното и го одразуваат идентитетот на пејзажите и протагонистите на новелата. Зборот психа значи: заобиколување на традиционалните учења за вистината и словото на животот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Луис Коуперус
Издавач Икона
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2012
Број на страници183

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Иво Андриќ
Цена 650 МКД
10,52 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
Цена 199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
Цена 2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.21 MB