Дневникот на Сатаната
Восток

Дневникот на Сатаната

Шифра на артикл: 063927
Баркод: 9786084885719
Достапно веднаш
0 МКД
600 МКД
600 МКД
9,71 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Романот Дневникот на сатаната е несекојдневен и првокативен роман на еден од најчитаните и најпреведуваните руски автори, Леонид Андреев. Сатаната, преправен во американски милијардер, оди на турнеја низ Европа во потрага по забава и авантура. Но, набргу се соочува со човековата суета и лицемерие и за кратко се наоѓа во ситуации во кои е надмудрен и понижен. Се вчудоневидува од способноста за манипулација и подмолноста што може да се скрие во човековото срце. Набрзо доаѓа до заклучок дека овој свет толку западнал во злото, што го надминал и него самиот. Превод од руски: Никола Стојановски
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Леонид Андрееев
Издавач Восток
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници201

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Иво Андриќ
Цена 650 МКД
10,52 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
Цена 199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
Цена 2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.2 MB