Лавиринти, судоку и нешто плус 1: за деца над 6 години
Арс Ламина

Лавиринти, судоку и нешто плус 1: за деца над 6 години

Шифра на артикл: 006993
ISBN: 9786082594019
Код на производителот: 6993
Достапно веднаш
0 МКД
120 МКД
120 МКД
1,94 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Оваа книга ќе им помогне на децата при: - Развој на когнитивните способности и вештини, разбирање дека секоја ситуација може да се решава чекор по чекор за да се дојде до целосната слика.  Развој на функционалните вештини, како планирање, користење техники и стратегии во решавањето на проблемските ситуации. - Развој на фината моторика, сензорните вештини и координацијата око-рака. Поттикнување на самодовербата, креативноста и фантазијата. Градење чувство за тимска работа: споделување идеи, почитување на туѓото мислење, критичко и самокритичко размислување, потреба да се даде или да се побара помош.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Книги со активности
Автор Билјана Стојоска Златков
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници40

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
650 МКД
10,52 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ars Lamina
118 МКД
1,91 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB