Стани млад писател и напиши своја приказна : прирачник за креативно пишување, ниво 1-2
Арс Ламина

Стани млад писател и напиши своја приказна : прирачник за креативно пишување, ниво 1-2

Шифра на артикл: 037261
Баркод: 9786082590868
Код на производителот: 37261
Достапно веднаш
0 МКД
600 МКД
600 МКД
9,71 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Сакаш да научиш како се пишуваат приказни (а и песни и драми)? Сакаш да станеш млад писател? Во овој прирачник се наоЌаат сите потребни упатства и совети за тоа како да напишешмдобра приказна: креирање на ликовите во приказната, сместување на ликовите во одреден простор и време, градење на дејството и креирање заплет, збогатување на јазикот со интересни зборови, совети како да ја почнеш и завршиш приказната и уште многу, многу други нешта. Минувај чекор по чекор во овој прирачник и до крајот ќе имаш напишано своја приказна. Моеш да пишуваш во прирачникот, но, секако, моеш да си земеш и своја тетратка и молив или пенкало и да пишуваш во неа. Секако, ако си од оние млади писатели кои претпочитаат да пишуваат на компјутер, моеш да го правиш и тоа. Во креативното пишување – сè е дозволено.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Книги со активности
Автор Билјана С. Црвенковска
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници64

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 175 МКД
2,83 EUR
Заштеда 30%
250 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 650 МКД
10,52 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 99 МКД
1,60 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 99 МКД
1,60 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 79 МКД
1,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 118 МКД
1,91 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ars Lamina
Цена 118 МКД
1,91 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 98 МКД
1,59 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 640 МКД
10,36 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.21 MB