Одгатни ме ! Логички загатки за умни глави - 10+
Арс Ламина

Одгатни ме ! Логички загатки за умни глави - 10+

Шифра на артикл: 044947
ISBN: 9786082595719
Код на производителот: 44947
Достапно веднаш
0 МКД
120 МКД
120 МКД
1,94 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Решавањето логички загатка е извонредна алатка за: - Координација на левата и десната страна на мозокот. Левата страна е задолжена за решавање проблеми, учење јазици, математика, наука и логика. Десната страна ја поттикнува креативноста, интуицијата и визуелно-уметничките вештини. - Подобрување на меморијата и концентрацијата. Решавајќи ги загатките треба да запомнат разни форми на парчиња кои треба да се вклопа т, треба да се пронајдат правила, да се фокусира на делови додека да се стигне до целосното решение. - Подобрување на вештините за просторно размислување. Решавајќи сложувалки и загатки се активираат центрите за движење, ротирање и проекција. Исто така, се развива способноста за визуелизираат на формите или сликите што недостасуваат. - Одмор од дигиталните уреди. Решавањето загатки е одлична забавна алтернатива на дигиталните игри со која се развиваат креативност, аналитички вештини и брзина во процеост на размислување
Карактеристика Вредност
Kатегорија Книги со активности
Автор Билјана Стојоска Златков
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници24

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
650 МКД
10,52 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ars Lamina
118 МКД
1,91 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.04 MB