Одгатни ме! Логички загатки за умни глави, 7+
Арс Ламина

Одгатни ме! Логички загатки за умни глави, 7+

Шифра на артикл: 044948
ISBN: 9786082595696
Код на производителот: 44948
Достапно веднаш
0 МКД
120 МКД
120 МКД
1,94 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
ешавањето логички загатка е извонредна алатка за: - Координација на левата и десната страна на мозокот. Левата страна е задолжена за решавање проблеми, учење јазици, математика, наука и логика. Десната страна ја поттикнува креативноста, интуицијата и визуелно-уметничките вештини. - Подобрување на меморијата и концентрацијата. Решавајќи ги загатките треба да запомнат разни форми на парчиња кои треба да се вклопа т, треба да се пронајдат правила, да се фокусира на делови додека да се стигне до целосното решение. - Подобрување на вештините за просторно размислување. Решавајќи сложувалки и загатки се активираат центрите за движење, ротирање и проекција. Исто така, се развива способноста за визуелизираат на формите или сликите што недостасуваат. - Одмор од дигиталните уреди. Решавањето загатки е одлична забавна алтернатива на дигиталните игри со која се развиваат креативност, аналитички вештини и брзина во процеост на размислување.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Книги со активности
Автор Билјана Стојоска - Златков
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2021
Број на страници24

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
650 МКД
10,52 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Peppa Pig
1.399 МКД
22,64 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Julia March
1.299 МКД
21,02 EUR
Sačuvano u omiljne
1.199 МКД
19,40 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : DK
999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Abbie Headon
799 МКД
12,93 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB