Учиме математика со Софија: Броеви до 10
Арс Ламина

Учиме математика со Софија: Броеви до 10

Шифра на артикл: 047252
ISBN: 9786082671178
Код на производителот: 47252
Достапно веднаш
0 МКД
148 МКД
89 МКД
Заштеда: 59 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Броевите и операcиите со нив се дел од твоите секојдневни активности. Па, така, и оваа вежбанка е полна со лавиринти, боенки и решаванки со кои деcата ќе уcхат и ќе се забавуваат. ќе науcхат: • да бројат до 10 • да пишуват броеви до 10 • да собираат и да оџемаат до 10 • да одредуваат повеќе или помалку • да бојат, да поврзуваат и да решаваат загатки.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Книги со активности
Автор Билјана Стојоска - Златков
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници32

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Tori Kosara
1.099 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : DK
999 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Abbie Headon
799 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.42 MB