Учиме математика со Софија: Форми и мерки
Арс Ламина

Учиме математика со Софија: Форми и мерки

Шифра на артикл: 047253
ISBN: 9786082671161
Код на производителот: 47253
Достапно веднаш
0 МКД
148 МКД
148 МКД
2,39 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Броевите и операcиите со нив се дел од твоите секојдневни активности. Па, така, и оваа вежбанка е полна со лавиринти, боенки и решаванки со кои деcата ќе уcхат и ќе се забавуваат. ќе науcхат: • за правоаголникот, квадратот, триаголникот и кругот • што е потешко, а што е полесно • што е подолго, а што е пократко • што е помало, ашто е поголемо • за cхасовникот • за монетите
Карактеристика Вредност
Kатегорија Книги со активности
Автор Билјана Стојоска - Златков
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници32

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
650 МКД
10,52 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ars Lamina
118 МКД
1,91 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB