Ние децата од железничката станица ЗОО : приказната за Кристијане Ф.
КСЦ Полица

Ние децата од железничката станица ЗОО : приказната за Кристијане Ф.

Шифра на артикл: 000998
Баркод: 9786084780168
Код на производителот: 998
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Ова е опседнувачката, вистинска приказна на Кристијане Вера Ф. ‒ ќерка, сестра, ученичка и вообичаена бунтовнички настроена тинејxерка од седумдесеттите години во Берлин. Како и многумина млади луЌе во различни времиња и на различна возраст, Кристијане сака да се вклопи и да се докае себеси откако нејзиното семејство за првпат се доселува во градот. Таа очајнички сака да ги носи вистинските алишта, да ја слуша вистинската музика и да се друи со децата што се кул. Иако, најмногу од сè, таа сака да најде начин да се справи со нејзиниот насилен татко кој е алкохоличар и да најде начин да се вклопи во новото училиште. Приказната на Кристијане има огромно влијание врз германската култура до ден денешен. Локациите како што се станицата на поџемната елезница кај зоолошката градина, зградите во Гропиусштад, дури и одредени јавни тоалети, сите се здобиле со дел од озлогласеноста и популарноста. Книгата на Кристијане е задолително четиво во поголемиот дел од Германија, и е преведена на м
Карактеристика Вредност
Kатегорија Крими/Трилер
Автор Кристијане Ф.
Издавач КСЦ Полица
Јазик Македонски
Година на објавување2015
Број на страници444

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Алиса Фини
Цена 520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Даниел Петр
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 520 МКД
8,41 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.31 MB