Бавната смрт на Лусијана Б.
Антолог

Бавната смрт на Лусијана Б.

Шифра на артикл: 003881
ISBN: 9786082431383
Код на производителот: 3881
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Лусијана е млада Аргентинка чии пријатели и роднини почнуваат да умираат од насилна смрт или како ртви на необјасниви незгоди. Таа мисли дека зад сето тоа стои познатиот писател Клостер – автор на мрачни романи со злосторства и со злокобни личности. Нему, без да сака, некогаш во минатото му предизвикала голема болка. Уште повеќе што убиствата во неговите романи течат на ист начин како во животот на Лусијана. Полицијата не ѝ верува на поврзаноста и таа бара помош од друг писател, ривал на Клостер. Средбите меЌу двајцата писатели, суптилни и силни вербални соочувања, поставуваат четири мони објаснувања за оваа серија умирања. Љубителите на Алфред Хичкок и на Карлос Руиз Зафон ќе бидат воодушевени од овој психолошки напнат трилер. „Задолителна лектира за секој што сака мистерии“. Њујорк тајмс
Карактеристика Вредност
Kатегорија Крими/Трилер
Автор Гиљермо Мартинес
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници207

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
550 МКД
8,90 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Алиса Фини
520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lesley Pearse
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Даниел Петр
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
520 МКД
8,41 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB