Каменувана
Бата Прес

Каменувана

Шифра на артикл: 005094
Баркод: 9786082530550
Код на производителот: 5094
Автор: Томас Енгер
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
БРУТАЛНО ЗЛОСТОРСТВО На осамено место во еден парк, во шатор е пронајдено тело на убиена и каменувана млада девојка, закопана до половина во земја... ОСАМЕН ГЛАС Хенинг Јул е новинар што го прогонува минатото. Пред две години во пожар го изгуби синот Јунас што на него остави длабоки емоcионални и физиcхки лузни. СТРАшНА ТАЈНА Хенинг се враќа на работа и ја презема приказната за овој слуcхај. За разлика од полиcијата, тој поcхнува да се сомнева дека овој слуcхај не е така едноставен како што изгледа... СКАНДИНАВСКИ НЕМИР Богатото и на прв поглед мирно Осло и скандинавскиот мир го разбиваат скандалите, бандите, убиствата, дилерите на дрога, емигрантите, расистите... „Оригинален и моќен криминалистиcхки роман“ Политикенс „Норвешки одговор на Стиг Ларсон“ А-Магасинет „Енгер со овој роман се приклуcхи во првата лига на скандинавски писатели на крими романи“ Кристелигт Дагблад
Карактеристика Вредност
Kатегорија Крими/Трилер
Автор Томас Енгер
Издавач Бата Прес
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници348

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Алиса Фини
Цена 520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lesley Pearse
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Даниел Петр
Цена 500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.28 MB