Совети за преживување
Издавачки центар ТРИ

Совети за преживување

Шифра на артикл: 005896
ISBN: 9786082306100
Код на производителот: 5896
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Дента кога дознава дека нејзиниот маж славниот уметник Хју Вокер забременил друга жена Нора се заколнува: Има да се вратам во жживот колку време и да ми треба!... Потребни и се три години. Со помош на најверната пријателка бега од Њујорк во тивкиот Пикод, каде што ја води колумната Совети за преживување во локалниот весник и внимателно му ја подотвора вратата на нов маж во својот жживот. Но кога Хју со своето совршено семејство се доселува во истиот град, cврстината и се поткопува. Повторно љубомора, понижување, гнев... а потоа шокот дека браcхната двојка е убиена во својот дом. Нора не може да даде cврсто алиби за ноќта на убиствата. Сеќавањата и се мраcхни колку и фантазиите за одмазда. Додека обраcхот околу неа се стега, таа мора да се сооcхи со една своја темна страна и да докаже дека не е единствжената со мотив за убиство... Во своето книжевно деби Рене шафрански ни нуди возбудлив психолошки трилер проткаен со хумор.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Крими/Трилер
Автор Рене Шафрански
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници313

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
550 МКД
8,90 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Алиса Фини
520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lesley Pearse
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Даниел Петр
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
520 МКД
8,41 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB