Марсовата соба
Топер

Марсовата соба

Шифра на артикл: 006969
ISBN: 9786082086033
Код на производителот: 6969
Достапно веднаш
0 МКД
270 МКД
270 МКД
4,37 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Роми Хол, самохрана мајка на петгодишен син, вработена во ноќни клубови и некогашна зависничка од дрога, извршила навидум непростливо, необјасниво убиство за кое е казнета според законот. Сега е на почеток на издрувањето на две доживотни казни едноподруго. Надвор е светот од кој е отсечена: Сан Франcиско на нејзината младост и нејзиното семејство. Внатре е новата реалност: илјадниcи ени што се грабаат за неопходните работи за преивување, блефирање и глума, покрај насилството, кое е еднакво и меЌу страарите и меЌу затворениcитеч апсурдноста на затвореничкиот живот. Затворот добива неспоредливо пошироко значење додека го гледаме животот на Роми: луЌето се ограничени и се однапред осудени на своите расни гета, на своите сексуални определби, на својата сиромаштија, на својата необразованост, на секој недостиг од помош, која би морала да им ја даде заедниcата, на сопствжената тесноградост...
Карактеристика Вредност
Kатегорија Крими/Трилер
Автор Рејчел Кушнер
Издавач Топер
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2019
Број на страници320

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
550 МКД
8,90 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Алиса Фини
520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lesley Pearse
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Даниел Петр
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
520 МКД
8,41 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB