Тајниот живот на писателите (мала)
Топер

Тајниот живот на писателите (мала)

Шифра на артикл: 008791
ISBN: 9786082086217
Код на производителот: 8791
Автор: Гијом Мисо
Достапно веднаш
0 МКД
199 МКД
199 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
МИНАТОТО СЕ ВРАЌА ЗА ДА ЈА ОДИГРА СВОЈАТА ПОСЛЕДНА ИГРА.. ,Откако напиша три култни романи, Нејтан Фолс во 1999 година објавува дека веќе никогаш нема да се занимава со пишување и се повлекува на прекрасниот, но див медитерански остров Бомон. Есен 2018 година. Фолс нема дадено ни едно интервју веќе cели 20 години, но неговите романи не престануваат да го привлекуваат вниманието на читателите. Матилда Моне, млада швајcарска новинарка, доаЌа на островот со намера да ја открие тајната на Фолс. Истиот тој ден на островот е пронајдено телото на една ена и власта решава да воведе блокада на островот. Тогаш меЌу Матилда и Нејтан почнува опасно соочување во кое се среќаваат долго криени вистини и уверливи лаги, но и љубов и страв. Фасcинантна книевна слоувалка, која доивува неверојатен пресврт во моментот кога писателот ќе го нареди и нејзиното последно делче.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Крими/Трилер
Автор Гијом Мисо
Издавач Топер
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2019
Број на страници242

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Даниел Петр
500 МКД
Sačuvano u omiljne
520 МКД
Sačuvano u omiljne
590 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Ане Рил
400 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Bolton Sharon
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Ian Fleming
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : John Grisham
1.699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Harlan Coben
599 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.43 MB