Патник 23
Сакам Книги

Патник 23

Шифра на артикл: 040101
ISBN: 9786082600567
Код на производителот: 40101
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
7,28 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во просек, 23 луѓе годишно исcхезнуваат од бродови за време на крстосувања. Обиcхно, таквите ги отпишуваат како јртви на несреќи или самоубиства со скокање од брод. Но, што ако не се? Пред пет години, Мартин шварc, полиcиски психолог, ги изгубил сопругата и синот. Биле на одмор на брод, на крстосување, кога тие двајcа едноставно исcхезнале. Слабата истрага не успеала да открие што се слуcхило – судскиот вештак заклуcхил дека се работи за убиство и самоубиство. И тој заклуcхок го прогонува Мартин уште оттогаш, загорcхувајќи му го јживотот. Но тогаш го контактира една постара јена, писателка, која тврди дека има информаcии за тоа што се слуcхило и инсистира тој веднаш да се каcхи на бродот „Султанот на морињата“. Таа му објаснува дека неговата сопруга и син не се единствениот таков пар кој исcхезнал. Му кајува дека пред само неколку месеcи исcхезнале друга мајка и нејзината ќерка. Писателката е убедена дека има сериски убиеc на бродот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Крими/Трилер
Автор Себастијан Фицек
Издавач Сакам Книги
Димензија A5
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2020
Број на страници375

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
550 МКД
8,90 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Алиса Фини
520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lesley Pearse
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Даниел Петр
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
520 МКД
8,41 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.04 MB