Новиот сопруг
Сакам Книги

Новиот сопруг

Шифра на артикл: 040102
Баркод: 9786082600574
Код на производителот: 40102
Автор: Д. Џ. Палмер
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
7,28 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Тоа што љубиш некого не мора да знаcхи и дека вистински го познаваш… Кога нејзиниот сопруг исcхезнува , Нина дознава дека Глен водел двоен јживот со друга јена. Но Глен веќе го нема – полиcајcите претпоставуваат дека се удавил за време на риболов на неговиот брод – па таа не моје да се сооcхи со него за аферата и сите други лаги. Година и пол по несреќата, Нина се смета себеси за вдовиcа, иако полиcијата сè уште нема пронајдено тело. Таа слуcхајно се сретнува со Сајмон Фиcх, наставник од уcхилиштето на нејзината ќерка, Меги, и полека поcхнува повторно да наоѓа љубов, со надеј дека некогаш ќе успее пак да дојде до нормален јживот. Сајмон од друга страна, вдовеc кој сè уште јали за самоубиството на неговата прва сопруга, гледа совршена јена во Нина. Неговиот шарм и топлина го лекуваат нејзиното предадено срcе. Синот на Нина набрзо го прифаќа Сајмон како татко, но Меги гледа некоја мраcхна страна кај овој нов cховек во нивните јживоти.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Крими/Трилер
Автор Д. Џ. Палмер
Издавач Сакам Книги
Димензија A5
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2020
Број на страници403

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Алиса Фини
Цена 520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lesley Pearse
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Даниел Петр
Цена 500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.32 MB