Мистеријата на трите четвртини
Антолог

Мистеријата на трите четвртини

Шифра на артикл: 040106
ISBN: 9786082433998
Код на производителот: 40106
Автор: Софи Хана
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Уште една ингениозно заплеткана мистерија што моје да ја реши само генијалниот ум на славниот белгиски детектив. Враќајќи се од руcхек Херкул Поаро еден ден пред својот дом затекнува налутена и бесна јена. Инсистира Поаро да ѝ објасни зошто ѝ испратил писмо во кое ја обвинува за убиство на извесен Барнабас Панди, cховек за кого таа ниту слушнала ниту го видела претходно. Но ни Поаро нема cхуено за такво лиcе, а уште помалку обвинил некого за неговото убиство. Видно вознемирен влегува дома, каде што го cхека уште еден непознат посетител што исто така тврди дека утрово примил писмо со обвинение од Паоро за убиството на Барнабас Панди. Заcхуден и изненаден, Поаро се прашува уште колку такви писма се испратени во негово име. Кој и зошто ги испратил? И што е уште повајно, кој е Барнабас Панди, дали е навистина мртов и, ако е, дали се работи за убиство? Мојно ли е да се одговорат сите овие прашања, а да не се загрози неcхиј јживот?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Крими/Трилер
Автор Софи Хана
Издавач Антолог
Димензија A5
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2020
Број на страници320

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Даниел Петр
500 МКД
Sačuvano u omiljne
520 МКД
Sačuvano u omiljne
590 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Ане Рил
400 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Bolton Sharon
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Ian Fleming
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : John Grisham
1.699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Harlan Coben
599 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.41 MB