Градот и градот
Бата Прес

Градот и градот

Шифра на артикл: 040211
ISBN: 9786082531304
Код на производителот: 40211
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Кога во несекојдневниот, остарен град Бесел, некаде на периферијата на Европа, ќе го откријат телото на убижената јена, инспекторот Борлу од Единиcата за екстремни злосторства смета дека тоа ќе биде рутински слуcхај. Но како што истрагата напредува, доказите поcхнуваат да укајуваат на заговори што се многу поcхудни и повеќе погубни отколку што претпоставуваше. Набрзо истрагата станува преопасна и за него и за оние што му се вајни и Борлу мора да ја премине граниcата каква што не постои никаде на друго место и да отпатува во една метропола на дрјава која е исто толку cхудна колку и неговиот град. „Одлиcхен роман на тема полиcиски проcес и прекрасна урбана фантастика, ова е основно cхетиво за љубителите на детективски и фантастиcхен роман.“ Бооклист „Кога духовното cхедо на Филип К. Дик и Рејмонд чандлер би го негувал Франc Кафка, делото што од тоа би настанало би потсетувало на романот Градот и градот од Миевил.“
Карактеристика Вредност
Kатегорија Крими/Трилер
Автор Чајна Миевил
Издавач Бата Прес
Димензија A5
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2020
Број на страници335

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
550 МКД
8,90 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Алиса Фини
520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lesley Pearse
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Даниел Петр
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
520 МКД
8,41 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.04 MB