Три случаи за детективот Виксон Чудински
Бата Прес

Три случаи за детективот Виксон Чудински

Шифра на артикл: 048632
Баркод: 9786082531717
Код на производителот: 48632
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Истрагите на детективите се толку банални, како да се невидливи. Но… Виксон Чудински е секојдневен детектив, толку секојдневен што никој не го гледа. Ова можеби изгледа како мана, но тоа е неговата најсилна страна: без да го видат, тој може да реши многу случаи, особено оние каде што е инволвиран злобниот Милтон Бобит, човекот со глава во форма на круша, и Роџер А.К.Б., човекот со 364 заби, по еден за секој ден од годината (за малку). Главниот инспектор Френк Фелике, со неговото единствено влакно на главата по име Филипо… Кој ги украде облаците? Харингите? Пет часот попладне? Сè уште не знаеме, но Виксон ќе дознае. Можеби.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Крими/Трилер
Автор Лука Донинели
Издавач Бата Прес
Јазик Македонски
Година на објавување2022
Број на страници141

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Алиса Фини
Цена 520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Даниел Петр
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 520 МКД
8,41 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.3 MB