Пинокио
Арс Ламина

Пинокио

Шифра на артикл: 005585
ISBN: 9786082591582
Код на производителот: 5585
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
210 МКД
3,40 EUR
Заштеда: 40 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Сиромашниот старец Џепето доаѓа на идеја да направи дрвена марионета, кукла која ќе личи на вистинско момче. Така настанува палавиот, непослушен Пинокио, кој, откако ќе избега од дома, доживува секакви незгоди, наивно паѓајќи во замки и едвај спасувајќи глава од секакви опасни ситуации. Сепак, на крајот Пинокио ќе покаже дека умее да биде и вреден, послушен, храбар, грижлив и приврзан.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Лектири и читанки за основно образование
Автор Карло Колоди
Издавач Арс Ламина
Училишна година Петто одделение
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2018
Број на страници296

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Карен Левин
150 МКД
2,43 EUR
Заштеда 40%
250 МКД
Sačuvano u omiljne
100 МКД
1,62 EUR
Заштеда 50%
200 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.11 MB