Хотел за кучиња
Арс Ламина

Хотел за кучиња

Шифра на артикл: 005737
ISBN: 9786082591520
Код на производителот: 5737
Автор: Лоис Данкан
Достапно веднаш
0 МКД
290 МКД
290 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Енди обожава кучиња! Па, така, кога една преслатка бездомна кучка ќе се појави на прагот, Енди сака да ја спаси - но не смее да ја донесе дома. Со помош на Брус, нејзиниот брат, ја спасуваат кучката и малечките кученца што ќе ги роди и ги сместуваат во една напуштена куќа во близината. Но, потоа доаѓа и Ред Ровер, еден раскошен ирски сетер кој е матретиран од својот сопственик. А тој не е последен, по него доаѓаат и други.. Енди е воодушевена - па таа сега има свој хотел за кучиња! Но, дали таа и Брус ќе можат докрај да ја дочуваат тајната за хотелот или, пак, ќе мораат да се доверат некому?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Лектири и читанки за основно образование
Автор Лоис Данкан
Издавач Арс Ламина
Училишна година Петто одделение
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2018
Број на страници200

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.45 MB