Силјан Штркот

Силјан Штркот

Шифра на артикл: 006749
ISBN: 9786082591476
Код на производителот: 6749
Достапно веднаш
0 МКД
150 МКД
150 МКД
2,43 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во село Мало Коњари имаше еден cхоек многу cхесен и кроток, на име Божин. Тој имаше само еден син на име Силјанч имаше Божин и една ќерка. Силјан беше многу гален и од татка и од мајка, cхунки од многу синои Божиној само Силјан беше останал жив, та од тоа беше гален многу и беше го ожениле уште на шеснаесет години и на седумнаесетте години му се роди на Силјана едно дете машко, му го викаа Велко.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Лектири и читанки за основно образование
Автор Марко Цепенков
Училишна година Седмо одделение
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2019
Број на страници88

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB