Двојната Лота
Арс Ламина

Двојната Лота

Шифра на артикл: 006829
ISBN: 9786082591629
Код на производителот: 6829
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Луиза и Лота се близначки кои не се познаваат, бидејќи уште како бебиња биле раздвоени, па секоја од нив растела во свој свет. Луиза Палфи ивеела со таткото, славен диригент и композитор, во бучниот и луксузен свет на виенските уметниcи, а Лота Кернер ивеела со мајката, уредничка во една издавачка куќа, во скромната и едноставна средина на германскиот град Минхен. Иако се многу слични во изгледот, тие се сосем различни – Лота е мирно, тивко и добро девојче, а Луиза е палава и темпераментна. Нивната прва, ненадејна средба е во детското одморалиште на летниот распуст. На почетокот се мразат, но откако ќе откријат дека се близначки, не се разделуваат. Сестрите решаваат да ги заменат своите улоги и да се обидат да ги смират своите родители. Се раЌаат низа смешни, но и драматични ситуаcии, кои кулминираат со треската на Лота и моментот кога таткото ќе сака да се оени со друга ена!
Карактеристика Вредност
Kатегорија Лектири и читанки за основно образование
Автор Ерих Кестнер
Издавач Арс Ламина
Училишна година Шесто одделение
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2019
Број на страници160

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.5 MB