Бескрајна приказна
Арс Ламина

Бескрајна приказна

Шифра на артикл: 008451
ISBN: 9786082591605
Код на производителот: 8451
Автор: Михаел Енде
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
290 МКД
4,69 EUR
Заштеда: 60 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Бастијан Балтазар Букс е срамежлив, чуден и воопшто не е некој херој. Неговото единствено бегство е читањето книги. Кога Бастијан ќе наиде на книгата наречена „Бескрајна приказна“, тој ќе биде вовлечен во магичниот свет на Фантазија – толку многу што ќе открие дека станал еден од ликовите во приказната! А кога ќе сфати дека овој мистериозен, волшебен свет е во страшна опасност, тој открива и дека е избран да го спаси.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Лектири и читанки за основно образование
Автор Михаел Енде
Издавач Арс Ламина
Училишна година Осмо одделение
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2019
Број на страници328

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Карен Левин
150 МКД
2,43 EUR
Заштеда 40%
250 МКД
Sačuvano u omiljne
100 МКД
1,62 EUR
Заштеда 50%
200 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.11 MB