Преминот не е осветлен
Арс Ламина

Преминот не е осветлен

Шифра на артикл: 040070
ISBN: 9786082598802
Код на производителот: 40070
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Тоа врнејливо саботно утро на вратата се појави едно накиснато дванаесетгодишно момcхе, барајќи стара хартија. Вратата ја отвори мајка му на Игcхе и токму од тој момент Соколе Најденовски од Домот за деcа без родители стана дел од нивните јживоти, а врсниcите Игcхе и Соколе стануваат и најдобри другари. Но, набрзо откриваат дека во Домот не постои никаков Соколе Најденовски! Тогаш, кое е тоа момcхе и кој е всушност Соколе? Дали навистина ова дете е од Домот? што е со необиcхните предмети што Соколе ги cхува во домот на Игcхе, што е со мистериозните јавувања кај сосетката, со татко му на Соколе и со кршливиот мост до куќата на Олга Коленова? „Преминот не е осветлен“ е трилер исполнет со мистерија и авантура, но и топла приказна за јживотот и за пријателството...
Карактеристика Вредност
Kатегорија Лектири и читанки за основно образование
Автор Оливера Николова
Издавач Арс Ламина
Димензија A5
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2020
Број на страници136

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.46 MB