Rosaku i shëmtuar
Арс Ламина

Rosaku i shëmtuar

Шифра на артикл: 043735
Баркод: 9786082671567
Код на производителот: 43735
Достапно веднаш
0 МКД
150 МКД
150 МКД
2,43 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Rosaku i shëmtuar“ është një nga përrallat më të njohura dhe më të bukura të Andersenit, e cila u është treguar fëmijëve nëpër botë me breza me radhë. Një përrallë prekëse për rosakun të cilin nuk duan ta shoqërojnë as rosat dhe as zogjtë e tjerë sepse është i shëmtuar, kështu që udhëton nëpër botë për të gjetur dikë që do ta dojë atë...
Карактеристика Вредност
Kатегорија Лектири и читанки за основно образование
Автор Hans Kristian Andersen
Издавач Арс Ламина
Јазик Албански
Повез Мек повез
Година на објавување2021
Број на страници38

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ana Frank
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Mato Lovrak
Цена 250 МКД
4,05 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.33 MB