Ditari i Ana Frankut
Арс Ламина

Ditari i Ana Frankut

Шифра на артикл: 048627
ISBN: 9786082673486
Код на производителот: 48627
Автор: Ana Frank
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Ditari i Ana Frankut“ është rrëfim i një vajze hebreje gjatë Luftës së Dytë Botërore. Për ditëlindjen e saj të trembëdhjetë Ana fiton një ditar, në të cilin më 14 qershor të vitit 1942 i shkruan fjalitë e para. Por, së shpejti familja duhet të shpëtojë dhe të fshihet në një strehimore të fshehtë në Amsterdam, ku do të kalojë më shumë se dy vjet duke u fshehur nga nazistët. Në strehimore i bashkohet edhe familja Van Dan, kurse më vonë edhe dentisti Dusel. Ajo në ditar shënon jetën, ngjarjet dhe problemet në strehimore, duke treguar edhe karakteristikat e banorëve të saj, të cilat dalin në pah kur jetojnë në rrethana të tilla. Ky është rrëfim prekës për fëmijërinë e përfunduar tragjikisht, rrëfim që përmes prizmit të një vajze të pafajshme hebreje pasqyron tmerret e regjimit nazist gjatë Luftës së Dytë Botërore.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Лектири и читанки за основно образование
Автор Ana Frank
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници300

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB