Ниту вистина ниту лага
Арс Ламина

Ниту вистина ниту лага

Шифра на артикл: 056898
ISBN: 9786082677934
Код на производителот: 56898
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
3,24 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Ниту вистина ниту лага“ содржи 14 современи басни напишани во долги и во куси редови – во проза и во поезија. Ликовите-животни во нив се наоѓаат во најразлични животни ситуации, тие се добри или лоши, воспитани или дрски... Преку алегорија и персонификација, современите басни остваруваат широка воспитна и поучна димензија. Комбинацијата на прозното и поетското изразување на Магде Ангова придонесува басните да бидат игриви и забавни за децата.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Лектири и читанки за основно образование
Автор Магде Ангова
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници59

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB