Лидерство и менаџерот 'Една минута'
Икона

Лидерство и менаџерот 'Една минута'

Шифра на артикл: 049596
Баркод: 9789989168161
Код на производителот: 49596
Достапно веднаш
0 МКД
399 МКД
399 МКД
6,46 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Лидерство и Менаџерот „Една минута“ оди право кон суштината на менаџментот, опишувајќи ефективни, прилагодливи стилови на Ситуациско лидерство. Со разбирливи и едноставни изрази, книгата учи како да бидеме флексибилен, успешен лидер, со усогласување на стилот кон потребите на поединецот и кон актуелната ситуација, и со употреба на техниките на Менаџерот „Една Минута“ за зголемување на мотивацијата кај другите.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Лидерство
Автор Кен Бланчард
Издавач Икона
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2009
Број на страници112

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Џеф Безос
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Robert Greene
Цена 1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Џон Бирн
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Robert Greene
Цена 1.399 МКД
22,64 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Робин Шарма
Цена 380 МКД
6,15 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Д.Р. Гилберт
Цена 250 МКД
4,05 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.28 MB