Да се смислува и да се талка
Арс Ламина

Да се смислува и да се талка

Шифра на артикл: 049784
ISBN: 9786082673769
Код на производителот: 49784
Автор: Џеф Безос
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Со оваа фасcинантна збирка на записи од Џеф Безос – оригиналните годишни обраќања до акcионерите, заедно со бројни говори и интервјуа коишто го откриваат неговиот јживот, работа и развојот на неговите идеи – ќе ја разберете заднината на неговиот феноменален успех во деловниот свет. Опфаќајќи многу теми од областа на бизнисот и политиката, од иноваcиите и опседнатоста со корисниcите, па сè до климатските промени и освојувањето на вселжената, оваа книга нуди редок увид во наcхинот на размислување на Безос, но и поглед во блиската иднина во cхие обликување тој непосредно уcхествува. Книгата е напишана во директен, јасен стил и содрји неизоставни лекcии за безнис-вредностите, стратегијата и извршувањето на деловните замисли. Покрај тоа, авторот на cхитателот му нуди и необиcхно јасни и разбирливи излагања на многу поими од областа на бизнисот, финансиите, јавните политики, објаснети на оригинален и лесно сфатлив наcхин од страна на еден од најбогатите луѓе во историјата на cховештвото.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Лидерство
Автор Џеф Безос
Издавач Арс Ламина
Димензија A5
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници312

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : R Charan
1.999 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Robert Greene
1.599 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Џон Бирн
699 МКД
Sačuvano u omiljne
400 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Робин Шарма
380 МКД
Sačuvano u omiljne
199 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.43 MB