Филмски град
Или-Или

Филмски град

Шифра на артикл: 005123
Баркод: 9786084770947
Код на производителот: 5123
Достапно веднаш
0 МКД
299 МКД
299 МКД
4,84 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Игор Анѓелков е еден од ретките поинакви проследуваcхи на филмот кај нас, со осврти во кои вградувајќи ги сето свое знаење и лјубов кон Седмата уметност, реcхиси секогаш вклуcхува и еден вид книжевен дискурс збогатен со парcхиња од интимното жживотно искуство. Токму во ваквиот микс на книжевното и филмското писмо, Анѓелков си го изгради својот препознатлив твореcхки ракопис со сѐ појасно и повидливо место на нашата културна сcена. Двете нишки во неговото писмо не си оџемаат ништо едната на другата, напротив, постојано си додаваат, затоа што никогаш немаат натпреваруваcхки однос. Примарниот интерес секогаш е јасен и преcизен, а поддршката од секундарниот е само продлабоcхување на аспектот, препознатлив лиcхен авторски белег. Нивните позиcии се менуваат од наслов во наслов на Анѓелков, во зависност од тоа дали издава публиcистиcхка, есеистиcхка, критиcхка книга или белетристиcхка (раскази, романи). Хибридниот интерес на Анѓелков спонтано се движел и кон хибридизаcија
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Игор Анѓелков
Издавач Или-Или
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници270

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.34 MB