Се е игротека

Се е игротека

Шифра на артикл: 005714
Баркод: 9786084613282
Код на производителот: 5714
Достапно веднаш
0 МКД
150 МКД
150 МКД
2,43 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Васил Мукаетов е автор што современото дете го гледа со вистински очи, како рамноправен соговорник и низ стих ги пренесува неговите чувства. Основната карактеристика на неговата поезија е непосредноста што низ метафорите ја воспоставува со своите читатели - децата, благиот хумор и шармантноста на лексичкиот (поетски) јазик, толку потребен за сегашните деца - пишува Мишо Китаноски во својата рецензија за книгата Сѐ е игротека.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Васил Мукаетов
Возраст 13+ години
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници173

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.33 MB