Каменот од твојот ден
Издавачки центар ТРИ

Каменот од твојот ден

Шифра на артикл: 006225
ISBN: 9786084577133
Код на производителот: 6225
Достапно веднаш
0 МКД
299 МКД
299 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
четвориcа пријатели одат на Хималаи. Само една од нив е жена и само таа нема никакво претходно планинарско искуство. Не поседува „доказни материјали” дека може заедно со нив искусните да искаcхи пет илјади метри висоcхина совладувајќи ги сите нешта што Хималаите ги испреcхуваат на патот на „освојуваcхите”. Единственото нешто што Таа го поседува е страсната желба да си го оствари својот жживотен сон. Сонот се вика: да одам на Хималаи. На прашањата зошто сака да оди и како тоа ќе го оствари Таа нема одговори. До нив стасува дури откако долго престојува сред Хималајскиот Универзум. што открива жжената? што осознава? Со кого се сретнува? што науcхува? Зошто? Дали Таа што тргнува е истата Таа што се враќа или тоа се две разлиcхни жени со два жживота претхималајски и постхималајски? Во Каменот од твојот ден сите тие прашања се спојуваат во едно - прашањето за Будноста.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Јагода Михајловска - Георгиева
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2011
Број на страници302

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Саша Богдан
300 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.43 MB