Бдеењето над себе

Бдеењето над себе

Шифра на артикл: 007522
ISBN: 9786084864059
Код на производителот: 7522
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Ова бдеење над себе е една моќна анализа околу тоа како функcионираат заедно моќта и еротиката. 15-те прераскажани сонови се читаат и како своевидна провокаcија со што Петрова се обидува да ги (раз)урне распространетите морални вредности. Во некои свои слики, кои прозвучуваат крајно поетски, се чувствува еден далечен одглас на Маркиз де Сад зашто тие поддржуваат една филозофија на екстремен индивидуализам. Нејзиниот лирски дневник-роман на моменти или слободно речено многу често не запрепастува со шок-слики или шок-сcени кои не држат кој знае колку до некоја пристојност, манири и табуа. Таа како да има некој силен мерак за скандали и скандалозни, запрепастувајки доживувања зачинети со лути солзи и благи отрови - Проф. д-р Весна МОЈСОВА-:ЕПИшЕВСКА
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Дијана Петрова
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници104

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Анде Јанков
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Мери Арсова
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.23 MB