Научно-културни мостови со Грција
Култура

Научно-културни мостови со Грција

Шифра на артикл: 042771
ISBN: 9786082620817
Код на производителот: 42771
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во случајов се задржувам само на еден сегмент од тоа корисно општење со колеги и луѓе со заеднички интереси. Запирам врз настани од последните три години со ориентација главно кон комуникации со грчкиот научен и културен свет, разбирливо од мојата медиевалистичка област. Имено,посебно ги акцентирам трите Меѓународни саеми на книги во Солун 2015,2016 и 2017 година. Се случуваат соработки токму пред да се случи Договорот потпишан во Преспа, меѓу Р Македонија и Р Грција, кога и без посебни договори се одвиваше меѓу разумни колеги насушна потребна соработка.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Вера Стојчевска-Антиќ
Издавач Култура
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Година на објавување2020
Број на страници158

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Саша Богдан
300 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.44 MB