Трезност и лудост
КСЦ Полица

Трезност и лудост

Шифра на артикл: 055760
ISBN: 9786084979142
Код на производителот: 55760
Автор: Жан Илиески
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Сиена за време на августовското Палио: шаренолика, пијана, гласна, мириса на пот и на адреналин. По мирно крстарење по Медитеранот, широкото семејство на 74-годишниот ексцентричен, контрадикторен С., американски граѓанин со потекло од Сиена, зазема цел кат во еден од хотелите на Пјаца дел Кампо, местото каде што се одвива „средновековната трка на коњи без правила“. Во позадината на малите семејни конфликти, младешката љубов, детските игри и целосното славење на животот, без известување, С. ненадејно решава да го напушти семејството, „да истрела уште еднаш“ и да стане „тој што никогаш повторно не се свртел назад“.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Жан Илиески
Издавач КСЦ Полица
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници359

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Анде Јанков
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Мери Арсова
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.07 MB