План на град Скопје
Тримакс

План на град Скопје

Шифра на артикл: 003401
Баркод: 9789989940194
Код на производителот: 3401
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
3,24 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Картата претставува детален преглед на градот со сите негови улици, почнувајќи од булеварите, главните улици па се до земјените патчиња. Со посебна боја се означени населената, ненаселената и индустриската зона, шумите, парковите, а се означени и сите згради и јавни објекти. Со симболчиња се прокажани амбасадите во градот, болниците, амбулантите, полициските станици, железничката пруга, музеи, театри, кина, училишта, факултети, пошти банки, пазари, цркви, џамии, спортски терени, бензински пумпи, хотели... Наменета е за за полесно снаоѓање во секојдневниот метеж низ Скопје, како и специјализирани потреби на такси службите, сервисери, инкасатори, јавни служби, ученици, студенти итн. Во склоп на картата, од другата страна, се наоѓа индекс, каде по азбучен ред се наредени улиците, со што се олеснува нивното барање низ картата, а тука е и деталниот приказ на автобуските линии.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Мапи и карти
Автор Група автори
Издавач Тримакс
Јазик Македонски
Година на објавување0
Димензија96 x 66 cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Goce Drtkovski
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Goce Drtkovski
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Goce Drtkovski
Цена 250 МКД
4,05 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.27 MB